Używanie w okresie zimowym odzieży roboczej zdecydowanie poprawia komfort pracy, zapewnia bezpieczeństwo oraz pozwala pracować bez absencji związanej z przeziębieniem oraz grypą. Inwestycja w dobrą, ocieplaną, dopasowaną odzież pracowniczą to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Wielu z nas o tej porze roku wciąż wykonuje różnego rodzaju prace, które wymagają tego, aby przez długi czas przebywać na dworze, w nieogrzewanych lub słabo ogrzewanych pomieszczeniach, albo w miejscach, gdzie mamy do czynienia np. z przeciągami.

Tak niekomfortowe warunki pracy zdecydowanie wpływają na to, jak funkcjonujemy, jak się czujemy, jaką mamy motywację do pracy, jaka jest nasza efektywność. Niestety to, w jakich warunkach pracujemy zdecydowanie także ma wpływ na to, jakie zdrowie będziemy mieli. Aby chronić się przed negatywnymi skutkami, np. mocnego przeziębienia zdecydowanie warto zainwestować w odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich są ubrania robocze oraz dobrej klasy obuwie.

Dobre obudowie to podstawa

Kluczowe dla naszego zdrowia jest to, jakim obuwiem dysponujemy. Jeżeli poruszamy się po terenie budowy, na dworze lub wewnątrz obiektów to powinniśmy zainwestować w dobrej klasy buty za kostkę, które są dodatkowo ocieplane, mają grubą gumową podeszwę oraz wzmocnioną końcówkę w okolicach palców. Jest to ważne, gdyż dobrze ocieplone buty będą chronić stopę przed wychłodzeniem. Gumowa podeszwa zapewni antypoślizgowość, a wzmocniona końcówka ochroni palce przed złamaniem wskutek np. upadku pustaka, cegły, narzędzi.

Zobacz także: https://webstop.pl/jak-dobra-odziez-wplywa-na-komfort-pracy/

Pozostałe ubrania robocze

Pozostałe części pracowniczej garderoby powinny również głównie chronić nas przed tak zwanym przewianiem, przemoknięciem, nadmiernym poceniem oraz przede wszystkim przemarznięciem. Wszystkie te stany bardzo negatywnie wpływają na organizm i mogą powodować choroby. Zimowa odzież robocza nie musi być gruba, kluczowe jest zastosowanie odpowiednich materiałów. To one decydują o funkcjonalności. Dobrą odzież roboczą na zimę można kupić w sklepie http://pirat.waw.pl/. Co powinniśmy mieć:

– skarpety,
– kalesony robocze,
– spodnie długie ocieplane,
– bieliznę termo aktywną,
– podkoszulek oraz koszulę,
– bluzę lub górę od spodni roboczych (rozpinaną),
– czapkę, szalik, rękawiczki, komin na szyję.

Wszystko oczywiście powinno być dopasowane pod względem rozmiaru, estetyczne, odporna na rozciąganie i niszczenie oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

One Reply to “Idzie zima. Kupujemy dla siebie odzież roboczą”

Dodaj komentarz