Każda firma generuje dokumenty. Po pewnym czasie, gdy nie są już potrzebne zachodzi konieczność ich niszczenia. Nie można tego zrobić dowolną metodą. Chodzi głównie o przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Niedopilnowanie, które doprowadzi do utraty danych może dane przedsiębiorstwo sporo kosztować.


Nie ważne jaką firmę prowadzimy i nie ważne, w jakiej branży działamy – w ciągu nawet jednego roku zdecydowanie możemy tworzyć bardzo dużą liczbę dokumentów. Mogą to być zarówno faktury, jak również opisy procesów technologicznych, opisy projektów, różnego rodzaju wytyczne, dane wrażliwe, umowy współpracy. Takie dokumenty są niezwykle ważne i przez długi czas zachowują moc. Stąd muszą być odpowiednio przechowywane, segregowane, opisane, a także w razie konieczności niszczone. Proces niszczenia może być konieczny również wtedy, gdy przenosimy dokumenty papierowe i tworzymy wersję cyfrową. Profesjonalnym niszczeniem dokumentów zajmują się wyspecjalizowane firmy. Tu można skorzystać z pomocy firmy https://medienpartner.pl/

Dokładne niszczenie dokumentów. Na czym polega?

Do kompleksowego i przede wszystkim skutecznego niszczenia dokumentów służą odpowiedniej klasy niszczarki. To właśnie takie urządzenia warto wykorzystać jeżeli chcemy mieć pewność, że ze zniszczonych dokumentów nic nie da rady już poskładać, ani nie da rady z nich już nic odczytać.

Zobacz także: https://newsowy.pl/kontenery-na-surowce-wtorne-jak-prosto-je-wynajac/

Na specjalne życzenie klienta proces niszczenia dokumentów powinien być uwieczniony, np. poprzez nakręcenie filmu lub zrobienie zdjęć. Firma odpowiedzialna za niszczenie dokumentów powinna również wystawić certyfikat.

Odpowiednie przygotowanie dokumentów do niszczenia

Przygotowanie dokumentów do niszczenia jest również bardzo ważne i umożliwia sprawny transport dokumentów do niszczarki. Najlepszym rozwiązaniem jest takie, gdy dokumenty przechowywane są w specjalnie do tego przygotowanych pojemnikach, do których jest ograniczony dostęp, a które również są zapieczętowane. Takie postępowanie zagwarantuje nam, że nikt nie powołany nie będzie miał dostępu do dokumentów, a tym samym dane wrażliwe będą w pełni bezpieczne.

Firma odpowiedzialna za niszczenie dokumentów powinna jak najszybciej je odebrać i przetransportować odpowiednim samochodem do miejsca utylizacji.

One Reply to “Jak niszczyć niepotrzebne dokumenty w firmie?”

Dodaj komentarz