Szary lub ozdobny papier pakowy można wykorzystać na wiele sposobów.  Jest on idealnym materiałem do prac plastycznych, zabaw z dziećmi, nadaje się też do wykorzystania w domu i w biurze. Popularny szary papier pakowy, niegdyś służący wyłącznie do pakowania paczek wysyłanych pocztą, teraz pojawia się w nowej odsłonie. Do czego można go wykorzystać?

Rodzaje papieru do pakowania

Szary papier pakowy to pierwsze skojarzenie jakie przychodzi na myśl, jeśli chodzi o pakowanie przesyłek. Istnieje jednak kilka innych typów papierów, które z powodzeniem można wykorzystać do innych celów. Spośród kilku rodzajów papierów do pakowania, wyszczególnić można: papier makulaturowy o którym wspomniane zostało wcześniej, papier półpergamin, kraft oraz PD/SC. W zależności od potrzeb, każdy z nich może być wykorzystany do czegoś innego.

Papier pakowy, do czego go wykorzystać?

Oprócz pakowania, papier można wykorzystać w różny sposób. Jednym z najpopularniejszych jest tworzenie na nim dużych rysunków i malunków, tak lubianych przez dzieci. W profesjonalnym użytku, szary lub ozdobny papier do pakowania może być używany do np. tworzenia zaproszeń na uroczystości: urodziny, rocznice czy ślub. Oryginalną i pięknie prezentującą się ozdobą mogą być bukiety kwiatów wykonane z papieru pakowego. To również pomysł na wspólne spędzenie popołudnia wraz z dzieckiem – nic nie wpływa tak pozytywnie na relacje jak wspólna praca nad projektem.

Papier ozdobny można wykorzystać do ozdobienia szarych pudełek w taki sposób, aby zyskały nowy wygląd i mogły służyć jako pojemniki do przechowywania biżuterii, kosmetyków czy akcesoriów do włosów.

Pakowanie prezentów w nowej odsłonie

Są osoby, które zamiast otrzymywania prezentów, bardziej cenią możliwość ich wręczania. Przykładają przy tym dużą wagę do opakowania podarunku. Można oczywiście pójść nieco na skróty i prezent włożyć po prostu do ozdobnej torebki na prezenty. Nic jednak nie cieszy tak bardzo, jak wręczenie samodzielnie zapakowanego upominku. Idealnie do tego nadają się kolorowe papiery pakowe. Dla miłośników nurtu eko i minimalizmu, można pokusić się nawet o zapakowanie prezentu w szary papier i zawiązanie finezyjnej kokordki z szarego sznurka.

Zakup papieru pakowego

Szary i ozdobny papier do pakowania najkorzystniej jest zakupić w arkuszach. W sklepach papierniczych lub hurtowniach można nabyć pojedyncze sztuki w okazyjnej cenie. Kiedy potrzebna jest większa ilość, warto kupić cały rulon, zwłaszcza w okresie w którym będzie do zapakowania sporo prezentów, np. przed Bożym Narodzeniem.

Dodaj komentarz