Aktywność fizyczna jest kluczowa jeśli chodzi o kwestie zdrowotne. Wszyscy wiemy, iż sport to zdrowie i nie jest to jedynie pusty slogan, ale prawda, która warto wziąć pod uwagę planując swoje codzienne obowiązki. Nie tylko dorośli powinni uprawiać sport, również dzieci, które nierzadko spędzają przed komputerem kilka godzin dziennie, a ich jedyny kontakt z ruchem ogranicza się do lekcji wychowania fizycznego w szkole. Dlaczego tak ważne jest, by nasze pociechy uprawiały sport? 

Utrzymanie prawidłowej wagi i postawy ciała

Nadwaga i wady postawy to niestety bardzo częsta przypadłość wśród najmłodszych. Największą przyczyną tego zjawiska jest siedzący tryb życia, brak ruchu oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta oraz nie przywiązywanie uwagi do ilości i jakości spożywanych posiłków. Dzieci jedzą przed telewizorem, czy komputerem, najczęściej w niewygodnej i wymuszonej pozycji, co zdecydowanie sprzyja zjadaniu zbyt dużych posiłków, często zupełnie nieświadomie. Sport w połączeniu z właściwym odżywianiem pozwoli zdecydowanie zniwelować te dolegliwości i wpłynie korzystnie na wygląd i samopoczucie młodego człowieka.

Uczy wytrwałości i umiejętności dążenia do celu

Uprawianie sportu hartuje osobowość dziecka i uczy pokory. Dzięki rywalizacji i chęci osiągania coraz lepszych wyników, uczy się także wytrwałości oraz wie, że nie odniesie sukcesu bez ciężkiej pracy i wysiłku. Jest to szalenie istotne dla prawidłowego kształtowania charakteru i z pewnością przełoży się na jego zachowanie w dorosłym życiu. Taka szkoła życia przyda się każdemu dorosłemu człowiekowi, nieważne czy taka osoba będzie chciała zostać zawodowym sportowcem czy też na przykład najlepszym typerem zakładów bukmacherskich.

Uczy zdrowej rywalizacji i umacnia więzi

Zwłaszcza jeśli jego aktywność fizyczna oparta jest na zajęciach grupowych, gdzie poznaje zasady fair play oraz wzajemnej pomocy kolegom i koleżankom w drużynie. Warto pamiętać, iż doświadczenia i nawyki zdobyte za młodu, kształtują dorosłego człowieka który zyskując takie umiejętności jak wytrwałość, bądź umiejętność zachowania zimnej krwi, który wie jak dążyć do celu, tworzy nam świetnego gracza zakładów bukmacherskich, a znajomości nawiązane w trakcie zawodów sportowych, czy wspólnych treningów często zostają na całe życie, dlatego powinnyśmy zachęcać dzieci do uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej już od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz