Rozwody w Polsce to zazwyczaj temat tabu. Bardzo mało się o tym mówi, a osoby które wzięły rozwód – najczęściej są bardzo z tego powodu zawstydzone i ostracyzowane z tego powodu. A czym jest to spowodowane?

Małżeństwo – przestało być święte

Otóż to. Ludzie coraz mniej uważają – że małżeństwo jest rzeczą świętą – a bardziej jako opcja do zatrzymania partnera i przysłowiowego ,,zaobrączkowania go”. Jest to o tyle przykre, że wchodząc w dwudziesty pierwszy wiek – statystycznie z roku na rok coraz więcej małżeństw się rozpada – ludzie najpierw biorą ślub – a następnie tego bardzo żałują, kiedy muszą podzielić się majątkiem (często również w takich małżeństwach są dzieci – które zazwyczaj są odseparowywane od jednego z rodziców). Ogólnie rozwód to bardzo straszna, bolesna i nieciekawa sprawa.

O wiele większy wybór niż kiedyś

Pokusa zdrady – istnieje w każdym z nas. To, żebyśmy posiadali więcej partnerów (a co za tym idzie – więcej potomstwa) jest wpisane w nasze geny – i raczej nigdy się od tego nie uwolnimy (uważam, że jak już zaczniemy kombinować ze swoimi genami to raczej sprawimy, że wyginiemy jako ludzie – a nie że się ulepszymy, ale to tylko moje zdanie). Z przyjściem dwudziestego pierwszego wieku, mamy o wiele więcej opcji aby kogoś poznać ,,na jedną noc” – a następnie jakby nigdy nic – wrócić do naszego partnera i nie mówić o tym więcej. Jednakże prawda najczęściej sama wychodzi na jaw – a zaraz po wyjściu prawdy na jaw zaczyna się lawina, która kończy się rozwodem właśnie.

Uczucie – które wygasło

Po ślubie większość par czuje ,,ulgę” – a następnie zaczyna totalnie olewać swój związek (niektórzy nawet oglądają filmy erotyczne przy partnerze) – ,,bo przecież już jesteśmy zaobrączkowani” – no dobrze, tylko że obrączka to nie magiczna bariera bądź klatka na genitalia naszego partnera, dlatego też popełnianie tego błędu najczęściej kosztuje wiele par utratą swojego związku – czyli koniec końców rozwodem.

Dodaj komentarz