Dlaczego warto grać u legalnych bukmacherów? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest czymś wręcz oczywistym. A jednak praktyka wyraźnie dowodzi, że wielu zwolenników zakładów sportowych nadal bardzo często korzysta z usług nielegalnych bukmacherów. Co więcej, spora część tego grona nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że bukmacher, na którego konto wpłacają swoje pieniądze nie działa zgodnie z polskim prawem.

Dlaczego warto grać u legalnych bukmacherów?

Oczywiście, pierwsza i najważniejsza kwestia to bezpieczeństwo: w przypadku legalnie działających bukmacherów nie istnieje ryzyko, że wpłacona przez nas suma pieniędzy po prostu „wyparuje”, co niestety często zdarza się w przypadku  bukmacherów o wątpliwym statusie prawnym. Najlepiej sprawdzić sobie listę legalnych firm na stronie https://abcbukmacherki.pl

Kolejna rzecz to oczywiście gwarancja, że w przypadku wygranej należna nam kwota faktycznie zostanie wypłacona. Chcemy np. obstawić wyjazdowe zwycięstwo Szachtara Donieck z Manchesterem City w stosunku 3:0 a jednocześnie porażki w tej samej kolejce fazy grupowej LM Barcelony, Liverpoolu oraz Realu. Jeśli zdarzy się nam postawić na taki zakład większą kwotę pieniędzy ewentualna wygrana może być naprawdę pokaźna. Tymczasem w przypadku nielegalnych bukmacherów tak naprawdę nie wiemy nawet, ile wynosi kapitał zakładowy firmy oraz jakie są jej możliwości finansowe. Innymi słowy, obstawiamy pieniądze w firmie, które może być po prostu niezdolna finansowo do wypłacenia nam wygranej(pomijając już kwestię uczciwości nielegalnych bukmacherów).

Podatki oraz ochrona danych osobowych

Następną istotną kwestią jest ewentualne rozliczenie podatku: w przypadku wygranej u nielegalnego bukmachera z oczywistych względów może to być trudne. Brak rozliczenie się z fiskusem to natomiast chyba najgorsze możliwe rozwiązanie. Pamiętajmy, że polskie urzędy skarbowe lubią sięgać swoimi kontrolami lata wstecz. Jeżeli zostaniemy przyłapani na braku odprowadzenia podatku po latach, sama kwota podatku zostanie powiększona o ustawowe odsetki a do wszystkiego najpewniej zostanie doliczona jeszcze pokaźna grzywna.Należy pamiętać także o ochronie naszych danych osobowych: legalni bukmacherzy mają prawny obowiązek stosowania określonych procedur chroniących nasze dane. W przypadku firm działających bez odpowiednich zezwoleń rzecz jasna trudno natomiast spodziewać się specjalnej troski o bezpieczeństwo danych użytkowników

Jak sprawdzić legalność bukmachera?

Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. Każdy legalny bukmacher musi posiadać odpowiednie zezwolenie. To, czy dana firma jest w Polsce legalna, można sprawdzić na witrynie internetowej Ministerstwa Finansów. Przydatnym narzędziem może być także Rejestr Domen Służących Do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, gdzie znajdziemy dane na temat nielegalnych firm bukmacherskich.

Dodaj komentarz