Budowa nowego domu jest kosztowana i czasochłonna. Decydując się na budowę, musimy doskonale wiedzieć, że spore będą również koszty ogrzewania. Do zdecydowanie najdroższych należy ogrzewanie. W klimacie, jakim mieszkamy sezon grzewczy trwa często zdecydowanie zbyt długo. Wybór metody ogrzewania jest bardzo ważny i lepiej się do tego przyłożyć.


W Polsce sezon grzewczy bardzo często trwa od listopada do marca. Ogrzewać wnętrza trzeba regularnie, w przeciwnym razie będzie się mierzyć z dyskomfortem cieplnym, panującą w domu wilgocią, możliwością rozwoju pleśni, a także chorobami. Ciągłe ogrzewanie domu sprawi, że nie będziemy musieli zużywać dużej ilości paliwa na to, aby rozgrzać pomieszczenia.

Wybór odpowiedniej metody ogrzewania powinien być już przez nas podjęty na etapie szukania projektu domu. Im bardziej dom energooszczędny, posiadający dobrą izolację pionową i poziomą, dobrą stolarkę, tym bardziej ekologiczne rozwiązania będziemy mogli zastosować. Popularne jest np. ogrzewanie gazowe. Jak się okazuje, 3 proste kroki dzielą nas od tego, aby dom ogrzewać za rozsądne pieniądze.

1. Nowoczesny system grzewczy

Wiele zależy oczywiście od tego, jak sprawnie będzie wykonany nasz system grzewczy. Naszym zadaniem jest więc wybór doświadczonego wykonawcy, który wykona instalację, zmontuje kotłownie, uruchomi ogrzewanie. Koniecznie trzeba się również udać do odpowiedniego sklepu z techniką grzewczą, np. https://sklep.vinstal.pl/, tam właśnie otrzymamy fachową pomoc w doborze takich urządzeń, jak sterowniki, grzejniki, kotły grzewcze, inne niezbędne akcesoria.

Wykorzystanie np. nowoczesnego kotła gazowego sprawi, że instalacja bezie działała w sposób efektywny, pozwalający na łatwe uzyskanie komfortu grzewczego. Nowoczesne kotły to również ekologia, energooszczędność, bezpieczeństwo.

Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/sklep-z-technika-grzewcza-dlaczego-jest-tak-wazny-dla-inwestora/

2. Nowoczesna stolarka

Nie ma nowoczesnego i ekologicznego domu bez odpowiedniej stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych. Budując dom warto więc odwiedzić kilka salonów sprzedaży, porównać oferty, wybrać produkty, które są trwałe, estetyczne, ale przede wszystkim posiadają bardzo dobre parametry izolacyjne. Dzięki temu unikniemy poważnych strat ciepła.

3. Izolacja

Fundamenty, posadzka, ściany, dach – to wszystko musi być izolowane dobrymi materiałami i przede wszystkim w sposób ciągły. Im lepszy materiał izolacyjny, tym większy komfort cieplny i niższe koszty grzania.

One Reply to “Co zrobić, aby nowy dom ogrzać tanio”

Dodaj komentarz