Budując dom musimy wybierać odpowiednie materiały budowlane, wykończeniowe. Od tego, gdzie je kupimy oraz jakie zastosujemy w dużej mierze zależy to, jaki dom będziemy posiadać oraz to, jaki będzie komfort mieszkania. Nad wyborem miejsca kupna materiałów zdecydowanie warto się więc zastanowić.

Dom to marzenie prawie każdego Polaka. Posiadanie większej przestrzeni do życia, odpowiedniej ilości pokoi, własnego ogrodu oraz kawałka terenu do zabawy, swobodnego parkowania samochodu jest pespektywą bardzo kuszącą. Niestety bardzo często marzenia rozbijają się po prostu o koszty. Aby je racjonalnie zmniejszyć warto inwestować w dobrej jakości materiały budowlane, które z jednej strony umożliwią sprawne i szybkie budowanie i aranżację, a z drugiej nie będą generować dodatkowego kosztu, który związany jest z remontem oraz wydłużeniem czasu pracy firmy budowlanej.

Gdzie kupować materiały budowlane?

Tu na szczęście mamy bardzo duży potencjał miejsc. Do najpopularniejszych należą zdecydowanie:

– lokalne składy oraz hurtownie,
– duże markety budowlane,
– sklepy oraz hurtownie działające online.

Niektóre produkty można również zakupić bezpośrednio od producenta, ale zawsze należy zapytać o taką możliwość.

Tani skład, ale czy dobry?

Wybierając skład lub dostawcę materiałów budowlanych szczególnie trzeba zwracać uwagę na ceny, które w różnych miejscach mogą być naprawdę zróżnicowane. Zdecydowanie trzeba unikać miejsc, które oferują mocno przecenione (regularnie) ceny, jak również takich, gdzie ceny są zawyżone. Tanie (przesadnie) materiały budowlane czy wykończeniowe mogą oznaczać, że skład za wszelką cenę stara się pozbyć zalegającego towaru, który dodatkowo może mieć bardzo krótką datę ważności.

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/co-mozna-zrobic-z-odpadami-po-budowie-domu/

Drugą kwestią jest przechowywanie materiałów. Zaprawy, kleje, tynki, regipsy, materiały izolacyjne lub inne materiały delikatne powinny być w miarę możliwości przechowywane w suchych i ogrzewanych pomieszczeniach. Dodatkowo konieczne jest zabezpieczenie np. folią zgrzewaną w przypadku całych palet. Takie standardy obowiązują chociażby w składzie https://kamm.pl/

Przy podejmowaniu współpracy należy również pytać o formę dostawy, czas dostawy, możliwość wniesienia na budowę, rozładunek z wykorzystaniem podnośnika HDS. Zwracajmy także uwagę na dostępność towaru i brak sytuacji, w której kupiliśmy daną partię materiałów, a nie mamy możliwości, aby ten materiał otrzymać tego samego dnia, albo w dniu następnym.

One Reply to “Tani skład budowlany. Czy warto w nim kupować?”

Dodaj komentarz