Przepis na idealne Święta Wielkanocne? Życzenia, pisanki, prezenty i… dobre uczynki. W dniach 12-19 kwietnia w Galerii Krakowskiej podczas akcji charytatywnej „WielkaMOC dawania” każdy będzie mógł wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i pomóc Kuchni Caritas im. św. Brata Alberta. Dla najmłodszych przygotowano weekendowe warsztaty wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Święta to czas, który łączy ludzi przy suto zastawionych stołach. W tym czasie przejadając się zapominamy o osobach, którym brakuje podstawowych środków do życia. Dlatego Galeria Krakowska w dniach 12-19 kwietnia z myślą o najbardziej potrzebujących przeprowadzi akcję charytatywną – „WielkaMOC dawania”. W trakcie wydarzenia na pasażach największej Galerii w centrum Krakowa będzie prowadzona zbiórka artykułów spożywczych, które 19 kwietnia zostaną przekazane na rzecz ubogich wspieranych przez Kuchnię Caritas im. św. Brata Alberta. Wśród darów znajdą się również produkty przygotowane przez Galerię Krakowską oraz firmy: Grana Sp. z o.o. i Graal S.A.

Akcji będzie towarzyszyć wystawa dekoracji stworzonych z opakowań po artykułach spożywczych. Wielkością rzeźb Galeria Krakowska chce zwrócić uwagę na skalę problemu marnowania żywności przez Polaków. W przeliczeniu na statystycznego mieszkańca znajdujemy się na piątym miejscu w UE pod względem wyrzucania jedzenia – statystyczny Polak marnuje 235 kg jedzenia w ciągu roku.

W ramach akcji „WielkaMOC dawania” zostaną również zorganizowane warsztaty dla dzieci, podczas których w dniach 13-14 kwietnia najmłodsi ozdobią wielkanocne pisanki. Dobrowolne datki zebrane w ramach warsztatów zostaną przeznaczone na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, dziecko w wieku 7-13 lat można zapisać wysyłając wiadomość na facebookowym profilu Galerii Krakowskiej.

Akcja „WielkaMOC dawania” odbędzie się w dniach 12-19 kwietnia w Galerii Krakowskiej w godzinach jej funkcjonowania. Zbiórka żywności będzie prowadzona w tych dniach przy sklepie Carrefour (poziom +1). Warsztaty malowania wielkanocnych jajek odbędą się w dniach 13-14 kwietnia o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 18:00 przy salonie Smyk

Dodaj komentarz