Stróżówka służy za pomieszczenie w którym przebywa pracownik ochrony lub osoba odpowiedzialna za obsługę klienta. Najczęściej taki obiekt znajduje się w niewielkiej odległości od płatnych parkingów lub innych miejsc usługowych. Coraz więcej firm montuje ją także przy wjeździe na teren firmy w celu monitorowania i ochrony mienia. W jakich branżach znajdzie ona zastosowanie? Podpowiadamy.

W jakich branżach korzysta się ze stróżówek?

Ze stróżówki najczęściej korzystają różnego rodzaju agencje ochrony. Bardzo często odbywa się to na zasadzie użyczenia. Na konkretne miejsce przetransportowywany jest gotowy obiekt. Z takiej stróżówki następnie korzystają wyznaczeni pracownicy ochrony. Taka usługa cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza w branży budowlanej, gdzie konieczna jest kompleksowa ochrona maszyn i innych cennych sprzętów. Coraz częściej jednak takie firmy same podejmują decyzję o kupnie stróżówki, a następnie zatrudniają pracownika, który zajmuje się ochroną. Jest to w wielu przypadkach tańsza i efektywniejsza metoda. Tym bardziej, że nowoczesne stróżówki to obiekty mobilne. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w razie potrzeby szybko przetransportować je z miejsca na miejsce.

Duże firmy, zwłaszcza korporacje, muszą zapewnić maksimum bezpieczeństwa swoim pracownikom. Nic więc dziwnego, że stróżówka bardzo często znajduje się przy wjeździe na parking lub bezpośrednio na teren określonego obiektu. Pracownik znajdujący się w środku może także odpowiadać za pobieranie opłat. W ramach swoich obowiązków zarządza także systemem monitoringu.

Ze względu na nieustanny przepływ towarów, w branży portowej niezbędna jest kompleksowa ochrona. Wszystkie osoby, które dostają się na teren portu muszą posiadać niezbędne przepustki. Odpowiedzialność spoczywa tutaj na ochronie. Nic więc dziwnego, że w takich miejscach podstawowym wyposażeniem są stróżówki umiejscowione przy wszystkich wejściach.

Zobacz także: https://businessplus.pl/strozowka-czym-sie-kierowac-przy-jej-wyborze/ 

Czym charakteryzuje się nowoczesna stróżówka?

Nowoczesna stróżówka wyróżnia się przede wszystkim jakością konstrukcji. Najczęściej zbudowana jest z wytrzymałych płyt warstwowych, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz posiadają dobre właściwości izolacyjne. Zapewniają także doskonałą stabilność. Aby prowadzić efektywną obserwację terenu niezbędna jest także odpowiednia ilość okien. Obecnie produkowane stróżówki wyposażone są w duże przeszklenia, dodatkowo wzmocnione i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie obiekty można zakupić między innymi w firmie https://panelsystem.pl/.

Dodaj komentarz