W hodowli drobiu bardzo duże znaczenie ma pasza, która używana jest do karmienia kur, a także co istotne kurcząt na początku ich wzrostu. Od tego zależy bowiem to, czy kurczęta urosną zdrowe i dostarczą nam wysokiej jakości mięso, które oczywiście ma wyższą cenę. Jak więc wybrać dobrą paszę dla kurcząt, co warto o niej wiedzieć i gdzie ją kupić?

Gdzie kupić paszę dla kurcząt?

Osoby, które prowadzą gospodarstwo rolne i zajmują się hodowlą zwierząt doskonale wiedzą, jak ważna jest pasza dla kurcząt i to gdzie ją kupimy. Z tego powodu zanim wybierzemy paszę trzeba naprawdę się przyłożyć do znalezienia miejsca, w którym będzie dostępna po to, by mieć dostęp do produktów możliwie jak najwyższej jakości.

Szukając dobrych miejsc warto sprawdzać hurtownie paszy, które oferują jej dowolne ilości i co najważniejsze współpracują z dobrymi dostawcami, dzięki czemu można w nich zakupić naprawdę jakościową paszę, która pozwoli kurczętom na odpowiedni wzrost, dzięki czemu będziemy mieć z nich właściwy pożytek.

Jak wybrać paszę dla kurcząt?

Wybierając paszę do kurcząt trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to jaki jest jej skład i jakie ma wartości odżywcze. Bardzo ważne jest by dostarczyć kurczętom wszystkie składniki, które są potrzebne do ich odpowiedniego wzrostu. Dobra pasza musi także uzupełniać niedobory witaminowe i co za tym idzie pozwalać na utrzymanie kurcząt w odpowiednim zdrowiu tak, by nie miały problemów z częstymi chorobami.

Niezwykle istotne jest też to, by wszystkie składniki jak i same paszy spełniały wszystkie normy, które obowiązują w Unii Europejskiej. Te potrafią być dość rygorystyczne i często kontrolowane, a korzystanie z paszy, która nie spełnia norm może mieć dla nas dość nieprzyjemne konsekwencje, więc warto o to zadbać, by nie tworzyć sobie niepotrzebnych problemów, których można było przecież uniknąć stawiając na dobrą paszę dla kurcząt. Takowa zapewni im wszystkich składników odżywczych oraz witamin i minerałów, a nam pozwoli na wyhodowanie dorodnego drobiu.

Dodaj komentarz