Jeśli zostałeś zakwalifikowany do zabiegu na zaćmę, należy się do niego odpowiednio przygotować. Nie trzeba się jednak obawiać. Na świecie miliony osób poddawanych jest temu zabiegowi, bez względu na wiek. Dzięki temu mogą cieszyć się zdrowiem i przeciwdziałać skutkom choroby, która nieleczona prowadzi do całkowitej ślepoty.

Przygotowanie do zabiegu

Termin operacji został wyznaczony? W takim razie czas rozpocząć przygotowania do zabiegu. W pierwszej kolejności zadbaj o komplet badań. Należy wykonać EKG i badania krwi, z uwzględnieniem standardowej morfologii i badań uzupełniających dotyczących poziomu glukozy we krwi. Niezbędny jest także jonogram i wyznaczenie grupy krwi.

Operacja zaćmy w Poznaniu NFZ jest poprzedzona konsultacją z anestezjologiem, którego informujesz o obecnych problemach zdrowotnych i przyjmowanych lekach. W zależności od pory operacji lekarz może zezwolić na lekki posiłek lub poprosi o to, byś został na czczo. Przed zabiegiem zalecane jest wzięcie kąpieli — należy umyć całe ciało, włosy, zęby i zmyć makijaż oraz usunąć biżuterię.

Po zabiegu

W zależności od skomplikowania zabiegu czas jego trwania może wynieść do maksymalnie pół godziny. Przed zabiegiem pacjentowi podawane są leki uspokajające pozwalające się zrelaksować. Otrzymuje także znieczulenie miejscowe i leki przeciwbólowe, by odczuwać całkowity komfort zarówno w trakcie operacji, jak i po jej przeprowadzeniu. Jeśli nie występują żadne komplikacje, pacjent jest wypisywany do domu jeszcze tego samego dnia. Bardzo ważne, by poprosić kogoś bliskiego o pomoc w dotarciu do domu. Rekonwalescencja po zabiegu może trwać kilka dni. Oftalmus NSPZOZ to specjalistyczny ośrodek, który oferuje liczne możliwości leczenia zaćmy, jak i również innych dolegliwości zdrowotnych związanych z narządem wzroku. Mowa tutaj o zabiegach inwazyjnych i leczeniu nieinwazyjnym oraz diagnostyce. Szukając profesjonalistów, warto zwrócić się o pomoc właśnie do tej poradni.

Dodaj komentarz