W Polsce sezon grzewczy często trwa bardzo długo, co bezpośrednio przekłada się na koszty związane z zakupem paliwa, utrzymaniem instalacji, ewentualnym serwisie. Istnieje jednak kilka metod na to, aby niezależne od tego, jak długo trwa zima, nie tracić majątku na ogrzewanie. Przedstawiamy najważniejsze sposoby na to, aby nie płacić kolosalnych rachunków.

Posiadacze domów, nie ważne czy nowych, czy używanych, zdecydowanie mają prawo narzekać na wysokie koszty ogrzewania. Mając do dyspozycji ogrzewanie ekogroszkiem, pelletem, gazem, olejem grzewczym czy pompą ciepła, możemy jednak w znaczący sposób mieć wpływ na to, jaką część domowego budżetu będziemy musieli przeznaczyć na grzanie.

Dodatkowo istnieje wiele sposobów na to, aby ograniczyć straty ciepła. Jedne z nich wymagają sporych nakładów finansowych, które jednak potem się zwrócą, inne w zasadzie są drobnostkami.

Dobre paliwo grzewcze i sprawna instalacja

Jedną z najważniejszych spraw jest oczywiście sprawny i bezpieczny, wydajny system ogrzewania. Bardzo dużą popularnością cieszy się olej opałowy z dostawą. Jest to rozwiązanie, które w prosty sposób pozwala na ogrzanie nawet większego domu. Warto zwrócić uwagę na wysoką kaloryczność, a tym samym wydajność paliwa, które jest o wiele wydajniejsze, niż ekogroszek, gaz, węgiel czy pellet.

To, jaki olej mamy do dyspozycji od razu przełoży się na to, jakie koszty poniesiemy. Wydajny, praktyczny, ekologiczny opał w postaci oleju grzewczego dostarcza firma https://zarebapaliwa.pl/

Nowoczesna stolarka

Drugim sposobem jest to, aby posiadać odpowiednią stolarkę okienną i drzwiową. Kluczowy jest tu oczywiście dobry montaż stolarki, ale również to, jakie produkty wybieramy. Okna i drzwi powinny przede wszystkim charakteryzować się odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła. Dzięki temu nie będzie trzeba będzie dokładać do ogrzewania, gdyż nie będzie strat ciepła.

Zobacz także: https://webstop.pl/jak-wybrac-ogrzewanie-dla-domu-pod-miastem-gdy-nie-ma-gazu/

Regulacja okien

Przez okna mamy bardzo duże straty ciepła, dlatego ich regulacja oraz dbanie o prawidłowy stan uszczelek jest koniecznością. Dzięki temu przez okna nie będzie czuć nieprzyjemnych podmuchów.

Wentylacja

Chcąc oszczędzać na ogrzewaniu warto zadbać o odpowiednią, regularną wentylację. Powietrze w domu nie może być zawilgocone, gdyż wtedy nie tylko nie służy naszemu zdrowiu, ale również wolniej się nagrzewa. To przekłada się na większe zużycie opału, nawet przy optymalnej izolacji pieca, a tym samym wyższe koszty ogrzewania.

One Reply to “Ogrzewanie małego domu nie musi być drogie. Jak oszczędnie ogrzewać?”

Dodaj komentarz