Baseball to gra znana nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Wbrew pozorom w naszym kraju również jest często spotykana. Do uprawiania tego typu sportu konieczne jest odpowiednie wyposażenie, w tym najważniejszy jego element – piłka baseballowa. Co warto o niej wiedzieć? Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu? Odpowiadamy. 

Jak wygląda piłka do baseballa?

Piłka baseballowa to niezbędny element gry. Jej budowa jest dość nietypowa, ponieważ jej poszczególne powłoki połączone są za pomocą  odpowiedniego ściegu. Wykonany jest z on najczęściej z pasów skóry i najczęściej ma kolor czerwony, natomiast sama piłka ma barwę białą. Jest ona bardzo charakterystyczna i niemożliwa do pomylenia z innymi piłkami. Najlepszej jakości wyroby wykonane są ze skóry, ze względu na trudne warunki gry, aby była ona w pełni odporna i trwała. Dlatego też warto zwrócić uwagę na tę kwestię podczas wybierania odpowiedniego modelu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru piłki do baseballa?

Do gry w baseball najlepiej sprawdzą się modele o określonej wadze i wymiarach zgodnie z obowiązującymi zasadami gdy. Dlatego też dobre piłki do baseballa powinny mieć parametry takie jak:

  • obwód – 9- 9,25 cala,
  • waga- 5-5,25 uncji.

Oczywiście produkty dla dzieci będą odpowiednio mniejsze. Podczas wyboru odpowiedniego warto zwrócić uwagę na to, jak wyglądają szwy w poszczególnych modelach. Mogą być one podniesione, zwinięte lub płaskie. Najlepszy spośród nich będzie model pierwszy, ponieważ znacząco pomaga on podczas rzutu piłką.

Najlepszym wyborem piłki treningowej będzie ta wykonana ze skóry syntetycznej. Jest ona idealna również do gry rekreacyjnej, jednak do rozgrywek baseballa warto wybrać sprzęt specjalistyczny wykonany z wysokiej jakości materiałów. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania warto zapoznać się z ofertą sklepu Decathlon.pl i wybrać interesujący nas model.

W piłce baseballowej niezwykle ważny jest dobrze dobrany ścieg

Piłka baseballowa jest wypełniona gumą lub korkiem, który z kolei owinięty jest przędzą i okryty kawałkami skóry wołowej lub końskiej. Ścieg ten służy do odpowiedniego toru lotu piłki, podobnie jak wirnik w samolocie. Chwyta on bowiem wiatr i powoduje, że piłka nieznacznie skręca. Wszelkie kwestie takie jak kierunek (a więc prawo, lewo, dół lub połączenia poszczególnych) i stopień jego skrętu są w pełni zależne od tego, jak szybko i w jakim kierunku podkręcono właśnie jego ścieg. Dlatego też w zależności od oczekiwań warto wybrać odpowiedni model o ściegu płaskim, zwiniętym lub podniesionym.

Piłka baseballowa- o czym jeszcze warto pamiętać?

Wbrew pozorom moda na grę w baseball już dawno jest u nas obecna. To naprawdę ciekawy sport, który zjednał sobie wielu zwolenników. Aby móc właściwie rozpocząć z nim przygodę musimy się do tego odpowiednio przygotować. Najważniejszymi elementami gry na pewno będzie odpowiednia piłka do baseballa. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego dla nas modelu. Oczywiście, piłki treningowe będą znacznie różnić się od tych używanych do rozgrywki. Jednak z odpowiednią wiedzą będziesz wiedział, jaki wybór będzie dla Ciebie odpowiedni.

Dodaj komentarz