Kierowcy zobligowani są do poruszania się po drogach pojazdami sprawnymi oraz ubezpieczonymi OC. O ile ten drugi obowiązek jest dość kosztowny, o tyle wykonanie dorocznego przeglądu to koszt, który w większości przypadków nie przekracza kilkuset złotych w zależności od typu pojazdu.

Obowiązek i bezpieczeństwo

Mimo że wielu kierowców uważa ten proces za wyłącznie wyciąganie od nich pieniędzy, to właśnie regularne przeglądy pozwalają wyeliminować z dróg pojazdy stanowiące zagrożenie. Niesprawne auto albo motocykl może być przyczyną kolizji lub groźnego wypadku, dlatego wczesne wykrycie usterek oraz prawny nakaz ich usunięcia to bardzo ważna część działań profilaktycznych. Niestety nie brakuje na drogach kierowców, którzy nic sobie z tego nie robią i nadal jeżdżą samochodami bez ważnego przeglądu rejestracyjnego.

Nowoczesne stacje diagnostyczne

A przecież obecnie stacje do diagnostyki pojazdów jak na przykład https://hanesco.pl/przeglad-rejestracyjny-samochodu/ które posiadają uprawnienia do podbijania przeglądów, wyposażone są w bardzo nowoczesne, czułe i dokładne urządzenia pomiarowe. Pozwalają one na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości w funkcjonowaniu pojazdu, w tym także na ich usunięcie we współpracującym ze stacją warsztacie. Dla klienta oznacza to, że podczas jednej wizyty może nie tylko załatwić sprawę formalną związaną z przeglądem, ale i usunąć wykryte awarie w swoim samochodzie. Na takich stacjach można też często sprawdzić auto jeszcze przed oficjalnym przeglądem i zbadać, czy przejdzie go bez większych problemów.

Brak przeglądu

Ryzykowanie i poruszanie się pojazdem, który nie ma aktualnego przeglądu, naraża kierowcę (właściciela takiego auta) na przykre konsekwencje. Podstawą jest zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, co całkowicie uziemia samochód. Podczas kontroli policja zabiera dowód, a kierowca może go odzyskać dopiero po tym, jak pojazd przejdzie pozytywnie badanie techniczne. Najczęściej nie może wtedy nawet kontynuować jazdy i musi wezwać na swój koszt lawetę. Nie są to małe wydatki i zdecydowanie przekraczają koszt przeglądu rejestracyjnego.

art. sponsorowany

Dodaj komentarz