Fotowoltaika już od kilku lat jest jednym z popularnych rozwiązań pozwalających oszczędzić sporo na rachunkach za prąd. Ze względu na to, że zaliczana jest do odnawialnych źródeł energii, wiele państw decyduje się na dofinansowanie takiej instalacji. Żeby jednak działała ona efektywnie, konieczny jest profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych. Jak powinien przebiegać? Podpowiadamy. 

Montaż paneli fotowoltaicznych – wybór miejsca na fotowoltaikę

Montaż paneli fotowoltaicznych w Łodzi powinien być poprzedzony doborem odpowiedniej powierzchni ogniw, gwarantujących dostosowaną do danego obiektu moc instalacji. Istotne jest również miejsce, w którym chcemy zamontować fotowoltaikę. Najczęściej instalowana jest na dachu, jednak może być przytwierdzona również do elewacji czy ziemi. Choć klienci indywidualni najczęściej decydują się na to pierwsze rozwiązanie, muszą być świadomi, że panele można zamontować wyłącznie na dachach o odporności pożarowej klasy A.

Montaż paneli fotowoltaicznych – odpowiedni kąt nachylenia

Wiele firm oferuje działania takie jak instalacja i serwis fotowoltaiki, pomp ciepła – AASolarlink to przedsiębiorstwo, które zapewnia jednak najwyższy poziom usług. Współpracują z nim jedynie specjaliści posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie do wykonywania tego typu montażu. To bardzo ważne, ponieważ to do nich należy dobór odpowiedniego kąta nachylenia, który zagwarantuje jak najwyższą efektywność paneli, a jednocześnie zniweluje osiadanie zanieczyszczeń.

Montaż paneli fotowoltaicznych – zamocowanie stelażu

Pierwszym etapem prac jest zamontowanie w wybranym wcześniej miejscu specjalnego stelaż, na którym następnie układane będą panele fotowoltaiczne. Są one ze sobą łączone szeregowo, a następnie podłączane do falownika. Na końcu instalacja jest zabezpieczona przeciwpożarowo i przeciwprzepięciowo, by była chroniona przed wyładowaniami atmosferycznymi. Wszystkie te działania wymagają doświadczenia, ponieważ nawet niewielkie błędy przy montażu paneli, mogą w znaczący sposób wpływać na obniżenie efektywności instalacji fotowoltaicznej.

Dodaj komentarz