Folia bąbelkowa to znany i popularny materiał, który wykorzystywany jest głównie do zabezpieczania przesyłek. Posiada ona jednak szereg właściwości, które pozwalają skorzystać z niej także w mniej oczywistych sytuacjach. Gdzie jeszcze można zastosować folię pęcherzykową? Podpowiadamy!

Czym jest folia bąbelkowa i jakie ma zastosowanie?

Folia bąbelkowa to materiał, który zna każdy. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie rozładowywał stresu, strzelając bąbelkami! Ale czym właściwie jest folia pęcherzykowa i jakie ma zastosowanie? Najprościej mówiąc, jest to wykonany z plastiku, sprężysty materiał, który wyróżnia się posiadaniem niewielkich pęcherzyków wypełnionych powietrzem. Cieszy się on dużą popularnością głównie ze względu na swoje właściwości amortyzacyjne.

Swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim jako forma zabezpieczenia przesyłek. Owinięty w folię pęcherzykową towar chroniony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. Folię nabyć można w formie arkuszy, rolek lub specjalnych kopert. Dobór formy zależy od wielkości przesyłki. Folia bąbelkowa dodatkowo zabezpiecza towar przed działaniem wilgoci i promieniowaniem UV. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem folii pęcherzykowej, sprawdź frazę folia bąbelkowa w Bielsku-Białej. Podobne właściwości i zastosowanie ma również folia stretch.

W jaki jeszcze sposób można wykorzystać folię bąbelkową?

Choć folia pęcherzykowa wykorzystywana jest głównie do zabezpieczania towarów podczas transportu, to jednak warto zdawać sobie sprawę, że to niejedyne jej zastosowanie. Wykorzystać ją można na różne sposoby. Jedną z właściwości folii bąbelkowej jest dobra izolacja termiczna. Z tego powodu chętnie jest ona wykorzystywana w gastronomii. Zabezpieczy ona gorące jedzenie przed wystygnięciem oraz schłodzone przed nagrzaniem.

Właściwości termiczne folii pęcherzykowej znajdują swoje zastosowanie również w innych dziedzinach. Przykładem może być ogrodnictwo. Aby zabezpieczyć kwiaty przed zimnem, warto owinąć doniczkę folią, która zapewni roślinom komfortowe warunki do przetrwania większych mrozów. Folię bąbelkową można wykorzystać także do uszczelnienia okna. Jej właściwości stwarzają naprawdę wiele możliwości.

Dodaj komentarz