Decyzja o zastosowaniu dachu zielonego na pewno musi być bardzo dobrze przemyślana, a projekt wykonany dokładnie, z uwzględnieniem możliwie najlepszych jakościowo materiałów, w tym hydroizolacji. Dachy zielone to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych dachów płaskich, pokrytych papą. Na dachu zielonym bez przeszkód możemy uprawiać rośliny, zakładać ogrody, stworzyć przestrzeń do zwiedzania, odpoczynku, relaksu.

Dachy zielone. O czym mowa w praktyce?

Ekologia jest coraz bardziej widoczna w budownictwie. Inwestujemy w rozwiązania, które poprawiają komfort życia, oczyszczają powietrze, przyczyniają się do zmniejszenia jego zanieczyszczenia, jak również zużywania energii. Dachy zielone to synonim nowoczesnego i właśnie ekologicznego budownictwa.

Dach zielony to nic innego, niż dach, który wykonany jest taki sposób, aby można było na nim zakładać ogrody, stworzyć przestrzeń do relaksu i odpoczynku, jak również uprawiać różnego rodzaju rośliny.

Dach zielony składa się z kilku warstw. Wśród nich możemy wymienić: roślinną, filtrującą, drenażową, zabezpieczającą, termoizolacyjną oraz hydroizolacyjną. Tego typu dachy mogą być tworzone praktycznie wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba.

Producent materiałów hydroizolacyjnych. Dlaczego jest tak ważny?

Hydroizolacja dachu zielonego jest niezwykle istotna i obok kwestii jej wykonania nie możemy przejść obojętnie. Hydroizolacja to podstawa, biorąc pod uwagę warunki panujące w Polsce, długość zimy i okresu deszczowego, jak również ilość roślin, które będą na dachu, które trzeba będzie nawadniać.

Producent materiałów hydroizolacyjnych dostarczy izolację przeciwwodną, która:

  • będzie dopasowana do konstrukcji obiektu i rodzaju dachu zielonego,
  • będzie rozwiązaniem systemowym,
  • będzie pasować do wszystkich pozostałych elementów dachu,
  • charakteryzować się będzie ciągłością izolacji, odpornością na uszkodzenia,
  • cechować się będzie prostym montażem.

Nowoczesna hydroizolacja dachu zielonego sprawi, że będzie on w pełni funkcjonalny, a budynek bezpieczny.

Dodaj komentarz