Biurokracja to zdecydowanie najmniej przyjazny element prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Sprawy księgowe są  bardzo czasochłonne, a nierzetelne wypełnienie dokumentów, może narobić właścicielowi mnóstwo kłopotów, a nawet doprowadzić do zamknięcia interesu. Jednym z obowiązków każdego podatnika VAT jest prowadzenie ewidencji VAT. Ale czy musimy ją prowadzić sami?

Kto może nam pomóc w prowadzeniu ewidencji VAT?

Wielu przedsiębiorców ma problem z samodzielną księgowością, w tym w prowadzeniu ewidencji VAT. Przez powstały kłopot, ludzie zastanawiają się nad zatrudnieniem zewnętrznej firmy która poprowadzi im ewidencje VAT. Najprostszym sposobem na znalezienie takowej firmy jest skorzystanie z przeglądarki internetowej. W pasek wyszukiwania wpisujemy przykładowo frazę: ewidencja VAT na Mokotowie i wyskoczą nam znajdujące się w tej lokalizacji biura księgowe.

Jedną z firm, która jest godna zaufania i prowadzi księgowość w Warszawie jest biuro księgowe „Liczydło”, które w sposób rzetelny i fachowy poprowadzą księgowość firmy, w tym pomogą w prowadzeniu obowiązkowej ewidencji VAT. Dzięki pomocy biura rachunkowego wszystkie terminy zostaną dotrzymane, co konieczne jest w celu zachowania płynności prowadzonej działalności gospodarczej, oraz zapobiega konsekwencją związanym z nieterminowością.

Co powinno znaleźć się w ewidencji VAT?

Ewidencja VAT jest niezwykle szczegółowa i w skład niej wchodzi wiele czynników. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi ustawami w skład ewidencji VAT wchodzą: wysokość podatku należnego, korekta podatku należnego, wysokość podatku naliczonego, korekta podatku naliczonego, dane kontrahentów, dowody sprzedaży oraz zakupów, rodzaj sprzedaży i podstawy opodatkowania. W sytuacji w której usługi firmy świadczone są poza granicami kraju, sprawa jeszcze bardziej się komplikuje.

Jak widać, łatwo się pogubić podczas prowadzenia ewidencji VAT, tym bardziej warto skorzystać z usług firmy, która przy pomocy zatrudnionej w niej specjalistów zminimalizuje ryzyko nieścisłości w dokumetntach.

Dodaj komentarz