Rynek biurowy bije kolejne rekordy. Wysokie wyniki nie dotyczą jednak wyłącznie stolicy. Obecnie największym obiektem w budowie jest Varso – o powierzchni 110 tys. mkw. Z kolei wśród pozostałych miast na czele znajduje się Wrocław, gdzie powstaje obecnie drugi etap Business Garden o całkowitej powierzchni najmu 70 tys. mkw.

Transakcje już dorównały poziomowi sprzed roku

Już pod koniec III kwartału wartość transakcji na rynku biurowców dorównała wynikowi, który osiągnęliśmy przez cały 2018 rok. Największe rynki deweloperskie w Polsce doganiają Warszawę. Od początku roku w całym kraju podpisano umowy najmu na… 1,2 mln mkw. Pod względem wartości transakcji – poza stolicą – przoduje Kraków, Wrocław i Trójmiasto.

We Wrocławiu przybędzie kolejne 12 biurowców

Duże zainteresowanie inwestorów sektorem biurowym sprawia, że deweloperzy nie zwalniają tempa. We Wrocławiu powstaje obecnie 12 obiektów biurowych, których łączna powierzchnia to aż 107 tys. mkw. Nie dziwi zatem fakt, jak istotnym wyzwaniem staje się zapewnienie różnorodności funkcji w dzielnicach, które są miejscem chętnie wybieranym przez globalne korporacje. Równowaga w projektowaniu pozwala utrzymać stały ruch na danym terenie – nie tylko w godzinach pracy. Ułatwia też płynność komunikacji, zapobiega korkowaniu się głównych arterii miejskich. Ale co najważniejsze, jest naturalną odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa.

Nowoczesna koncepcja mieszkaniowa

We Wrocławiu okolice ulicy Legnickiej i Strzegomskiej stają się głównym ośrodkiem biurowym. To ogromny potencjał, który – patrząc na liczbę biurowców w budowie – będzie tylko przybierał na sile.

– W każdym z tych obiektów pracują setki ludzi, którym przecież zależy na tym, by oszczędzać czas. Wolne chwile woleliby przeznaczać na spotkania czy realizowanie pasji. Coraz popularniejsze staje się przekonanie, że miejsca do życia powinno się szukać w pobliżu pracy. To ważne zwłaszcza na tym pierwszym etapie życia, kiedy zaczynamy w nowym mieście, planujemy na razie wynajmować i przede wszystkim chcemy mieć blisko w te miejsca, do których chodzimy na co dzień: pracę, uczelnię, siłownię – tłumaczy Piotr Borowy z biura sprzedaży dewelopera Inwestgrupa. – Kierując się tą obserwacją, zdecydowaliśmy się na nowoczesny model inwestycji. B Urban, która powstaje przy ulicy Jaworskiej 4, czyli w samym sercu tej biznesowej okolicy, zakłada zarówno umeblowane kawalerki pod wynajem, jak i przestrzenie wspólne dla mieszkańców: pralnię, siłownię czy kawiarnię.

Zapotrzebowanie na inwestycje mieszkaniowe przy tak dużej podaży powierzchni biurowych niewątpliwie będzie rosło. Co więcej, inwestowanie w te tereny może sprawić, że staną się one modną okolicą do życia.

Dodaj komentarz