Mogłoby się wydawać, że z uwagi na rozmiar miasta Nowy Sącz miejsc pracy jest niewiele – nic bardziej mylnego. Lokalny rynek pracy potrzebuje nowych osób, lecz nie wszystkie stanowiska umożliwiają późniejszy awans. W Nowym Sączu i na jego obrzeżach funkcjonuje przede wszystkim wiele zakładów przemysłowych zajmujących się produkcją okien, drzwi, bram czy przetworów mięsnych i garmażeryjnych. Ogromną zaletą miasta jest jego lokalizacja umożliwiająca szukanie również pracy w większych miejscowościach umożliwiających rozwojową ścieżkę kariery. W tym artykule przyjrzymy się rynkowi pracy w Nowym Sączu. 

Jakich pracowników potrzebuje miasto Nowy Sącz?

Nowosądecki rynek pracy potrzebuje przede wszystkim nowych pracowników w produkcji oraz fachowców technicznych. W Nowym Sączu funkcjonuje wiele firm produkujących stolarkę okienną czy podobne wyposażenie. Ilość takich firm jest naprawdę duża, co daje ogromne możliwości dla stolarzy, spawaczy, a także specjalistów obsługujących maszyny obrabiające poszczególne surowce na konkretne wymiary. Omawiając nowosądecki rynek pracy, należy także zwrócić uwagę na prężnie rozwijającą się firmę transportową. Firma ta z roku na rok powiększa swoją flotę, generując nowe miejsca pracy. Potrzebni są oczywiście kierowcy obsługujący busy oraz pojazdy ciężarowe.

Praca w dużych przedsiębiorstwach to jednak niejedyna ścieżka kariery. W Nowym Sączu otwiera się wiele restauracji oraz biur podróży. To daje możliwości zatrudnienia się w branży gastronomicznej oraz turystycznej. Duża rotacja ma miejsce w handlu, ponieważ nie każdy ma predyspozycje do pracy w takiej branży. Jeśli jesteś dobrym sprzedawcą, to z łatwością znajdziesz pracę w Nowym Sączu.

Więcej o tym rynku przeczytasz również z artykułu https://bochnianin.pl/43810/kogo-brakuje-na-rynku-pracy-w-nowym-saczu-w-tych-branzach-brakuje-pracownikow/.

Na brak pracy nie będą również narzekać osoby chcące pracować na stanowiskach biurowych, gdzie wymagana jest obsługa komputera oraz wielozadaniowość. Warto jednak podkreślić, że stanowiska o takim charakterze bardzo szybko się rozchodzą, dlatego uważnie trzeba śledzić portale z ofertami pracy na rynku nowosądeckim.

Rynek pracy oparty na dużych zakładach produkcyjnych

Omawiając rynek pracy w Nowym Sączu, nie sposób nie wspomnieć o ciekawej sytuacji mieszkaniowej. W tym mieście mieszka wielu milionerów, chociaż sama miejscowość na to nie wskazuje. Wynika to z faktu, że milionerzy budują swoje posiadłości bardziej na obrzeżach, chcąc realizować swoje małe imperia przy malowniczych okolicznościach przyrody. Rynek pracy jest napędzany głównie dużymi przedsiębiorstwami o dużym kapitale. Mówimy tutaj o firmach tj. Grupa Konspol, Fakro, Wiśniowski, Batim czy Dako. Znaczna większość mieszkańców pracuje właśnie w tych przedsiębiorstwach. Niestety pomimo tego, że to duże firmy zarobki nie są zbyt pokaźne i często są zbliżone do najniższej krajowej. Dlatego często młode osoby pracujące w takich firmach traktują to jako przystanek w swojej karierze, a po zebraniu odpowiedniego doświadczenia, najczęściej wyjeżdżają do większych miast.

Dodaj komentarz