Wśród klasycznych urządzeń używanych w branży przemysłowej, ale też reklamowej nie powinno zabraknąć ploterów laserowych. To niewielkie gabarytowo maszyny wykorzystujące wiązkę lasera w celu wytworzenia (wypalenia) zaprojektowanego wcześniej wzoru na podstawionym materiale. Ze względu na uniwersalizm ploterów mogą to być materiały twarde jak kamień czy metal, ale też miękkie obejmujące drewno, tworzywo sztuczne, sklejkę a nawet papier.

Znakowarka do metalu

Plotery laserowe CO2 od https://www.kartier.pl/ najlepiej wykorzystywać w branżach wymagających dokładnego i bardzo szczegółowego wykonywania znaków graficznych albo napisów. To wiele różnych dziedzin przemysłu, ale w szczególności branża reklamowa i drukarska, w której ploterów używa się do znakowania materiałów reklamowych i gadżetów. W niektórych przypadkach plotery mogą być używane też w jubilerstwie np. do wypalania dedykacji albo znakowania skórzanych elementów biżuterii. Najszersze zastosowanie ma jednak w przypadku znakowania części metalowych, z którymi radzi sobie bardzo dobrze bez względu na ich rodzaj czy grubość.

Ogromna precyzja

Nowoczesne technologie, w które wyposażono znakowarki takie jak plotery, pozwalają na zachowanie minimalnego marginesu błędu przy grawerowaniu nawet najdrobniejszych elementów. W praktyce oznacza to, że plotery CO2 świetnie sprawdzają się do wykonywania małych i bardzo szczegółowych grawerunków o różnej głębokości. Ogromna precyzja cięcia wykonywanego laserem umożliwia realizację nawet wyjątkowo skomplikowanych wzorów, z którymi nie poradziłoby sobie ludzkie oko.

Obsługa urządzenia

Jako maszyny plotery laserowe CO2 są bardzo delikatne ze względu na zastosowane technologie laserowe. Dlatego obsługiwać powinny je tylko przeszkolone osoby, chociaż samo szkolenie nie wymaga żadnych certyfikatów. Ważne jest ustawienie odpowiednich parametrów znakowania i cięcia oraz właściwe wgranie projektu graficznego, na podstawie którego laser zacznie swoją pracę. Nawet niewielki błąd w ustawieniach może sprawić, że cały projekt zostanie wykonany w niewłaściwy sposób, a produkt kończony będzie odbiegał od projektu.

Dodaj komentarz