Wybieranie przedszkola to naprawdę trudna decyzja tak naprawdę w przypadku każdego dziecka. W końcu to właśnie w tej placówce dziecko będzie stawiać swoje pierwsze kroki w systemie edukacyjnym i zacznie poznawanie świata. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy mowa o dzieciach ze spektrum autyzmu. O czym pamiętać przy wyborze przedszkola dla takich dzieci i gdzie szukać najlepszych placówek?

Jak szukać przedszkoli dla dzieci ze spektrum autyzmu?

Jak wiadomo, znalezienie przedszkola to naprawdę trudne zadanie. Na szczęście żyjemy w XXI wieku i internet sprawia, że zadanie to jest znacznie prostsze. Dzięki na przykład wpisaniu w wyszukiwarce hasła „przedszkole spektrum autyzmu w Warszawie„. Dzięki niemu szybko dowiemy się, które przedszkola w Warszawie posiadają grupy przystosowane do dzieci ze spektrum autyzmu.

Jedna z takich placówek to na przykład niepubliczne przedszkole integracyjne w Warszawie Raz Dwa Trzy My. Jest to placówka starająca się wyrównać szanse dzieci z różnymi zaburzeniami, takimi jak zespół Aspergera, czy też właśnie spektrum autyzmu, co sprawia, że jest to wręcz perfekcyjne dla nich miejsce na początku przygody z systemem edukacji.

Przedszkole dla dzieci ze spektrum autyzmu – o czym pamiętać przy wyborze?

Przy wyborze odpowiedniego przedszkola dla dzieci ze spektrum autyzmu wręcz musimy pamiętać o kilku kwestiach. Musi być ono bowiem dostosowane do potrzeb takich dzieci, więc powinno stwarzać im odpowiednie warunki, w których nie będą narażone na zbyt intensywne bodźce, które u niektórych dzieci z autyzmem powodują bardzo nieprzyjemne dla nich reakcje.

Ponadto warto zapoznać się z kadrą takiego przedszkola i zabrać dziecko na specjalne zajęcia testowe, w trakcie których będziemy mogli zobaczyć, czy kadra takiego przedszkola jest kompetentna i czy co najważniejsze dziecku się tam podoba. W końcu to od naszej pociechy zależy to, czy będzie mu się podobać w danym miejscu i z reguły nie powinniśmy zmuszać dziecka do chodzenia w miejsce, w którym nie czuje się ono dobrze.

Dodaj komentarz