Obfite miesiączki to wstydliwy problem. Wiele kobiet i dziewczyn obawia się, że nawet pomimo częstej zmiany podpasek może dojść do nieprzewidzianych sytuacji. Wybór odpowiednich podpasek na obfity okres daje gwarancję, że codzienne funkcjonowanie w trakcie miesiączki nie będzie uciążliwe. Jak wybrać podpaski?

Jak wybrać chłonne podpaski?

Podpaski są jednym z podstawowych produktów higienicznych, z którego korzystają kobiety. Mają pomóc utrzymać higienę w trakcie menstruacji. I choć wydaje się, że wystarczy w drogerii zakupić pierwsze lepsze opakowanie, wybór odpowiedniej podpaski nie jest tak jednoznaczny. Należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Nawet najbardziej chłonne podpaski nie zapewnią ochrony, jeśli nie będą odpowiednio założone i dobrane do indywidualnych potrzeb. Warto dobrać chłonność podpasek do obfitości okresu, w przeciwnym wypadku może dojść do niekontrolowanego przecieku. Ważny jest także materiał, z którego wykonane są podpaski. Obecnie niemal zawsze jest to sprasowana bawełna otoczona warstwą celulozy lub porowatej folii, które mają zwiększyć chłonność wkładu. Aby podpaska nie uczulała, nie może być barwiona chlorem.

Jakie podpaski na obfity okres?

W przypadku obfitego okresu, ważne jest, aby dobrać odpowiednią chłonność podpaski. Producenci informują o chłonności poprzez umieszczenie kropelek na opakowaniach. Im większa liczna kropelek, tym podpaski są bardziej chłonne. Podpaski na noc są dłuższe i bardziej chłonne, co sprawia, że można w nich spać bez konieczności wymiany. Ekskluzywne Podpaski Shuya Health to podpaski ekologiczne, które dbają nie tylko o komfort użytkowniczek, ale również nie szkodzą środowisku. To także ważny aspekt wyboru odpowiedniej podpaski. Dobrze, gdy podpaska na obfity okres zamienia wydzielinę w żel, co zapobiega niekontrolowanemu przeciekaniu. Podpaska powinna niwelować brzydkie zapachy.

Wybór odpowiedniej podpaski to podstawa, zwłaszcza jeśli kobieta ma obfite okresy. Powinna także  zwracać uwagę na termin ważności i warunki przechowywania środków higienicznych. Po upływie daty przydatności chłonność materiału może się istotnie zmniejszyć.

Dodaj komentarz