Jeżeli nie mamy czasu lub wiedzy koniecznej podczas budowy domu, warto rozważyć pomoc inwestora zastępczego. Kim jednak jest tak właściwie taka osoba?

Inwestor zastępczy – kim jest tego typu specjalista?

Budowa domu czy jakiegokolwiek innego obiektu to bardzo poważne przedsięwzięcie, w które najczęściej zaangażowany jest naprawdę pokaźny sztab ludzi. Inwestor, który jest de facto zlecającym całą budowę, powinien móc regularnie doglądać postęp wszelkich działań, konsultować ewentualne nieścisłości, a także współpracować z ekipą oraz urzędami w celu dopełnienia wszelkich formalności prawnych. Dla wielu osób takie działania mogą jednak całkowicie nie pokrywać się z dostępnym czasem, siłami lub wiedzą. W takiej sytuacji jednak nie jesteśmy oczywiście bez wyjścia – wymiernie może nam tu bowiem pomóc tak zwany inwestor zastępczy. Według definicji, taki specjalista w imieniu pierwotnego inwestora, a więc właściciela działki czy danego, właśnie budowanego obiektu, przejmuje za odpowiednią opłatą wszelkie obowiązki takiej osoby i jest zobowiązany do dołożenia wszelkich starań, by cały proces odbywał się płynnie oraz zgodnie z przepisami.

Usługi, jakimi zajmuje się inwestor zastępczy

Inwestor zastępczy zajmuje się wieloma czynnościami, które możemy bardzo ładnie zebrać pod jednym hasłem, jakim jest obsługa techniczna budynków w Wieliczce. Co to jednak tak właściwie oznacza? W dużej mierze chodzi o wszelkie działania, które mają na celu dopilnowanie wszystkich aspektów budowy. Możemy w tym momencie wspomnieć chociażby o wyborze ekipy budowlanej, wyznaczeniu kierownika budowy i utrzymywanie z nim regularnego kontaktu, dobór materiałów wykorzystywanych podczas całego procesu budowy, ale również kontrolowanie kosztorysów, planów inwestycyjnych, realizacji zaplanowanego wcześniej projektu, nie mówiąc o pełnomocnictwu w przypadku wszelkiego rodzaju załatwiania formalności prawnych i urzędowych. Inwestor zastępczy ze swoją wiedzą jest więc w stanie być pomocą wręcz na wagę złota.

Dodaj komentarz