Wewnątrzuszne aparaty słuchowe to bardzo niewielkie urządzenia cieszące się zainteresowaniem zwłaszcza osób, które cenią sobie dużą dyskrecję. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym w niewielkiej obudowie zawarto wszystkie wartościowe funkcje przydatne w codziennym użytkowaniu. Jakimi konkretnie zaletami się charakteryzują? Podpowiadamy.

Dyskrecja

Jeśli chodzi o dyskrecję to wewnątrzuszne aparaty słuchowe nie mają sobie równych. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie czują się komfortowo ze swoją wadą słuchu i dość często cierpią na brak zrozumienia w swoim otoczeniu. Przypadnie to więc szczególnie do gustu dzieciom w wieku szkolnym. Aby nie czuć się wykluczonym z grupy rówieśników warto zadbać o to, aby nasza pociecha czuła się w pełni komfortowo podczas rozmów i zabaw z osobami z klasy. Warto także wspomnieć o tym, że urządzenie jest w pełni bezpieczne. Nie ma ryzyka zablokowania się go w przewodzie słuchowym. Można wyciągnąć urządzenie za pomocą niewielkiego sznureczka, który wystaje dyskretnie na zewnątrz.

Bezprzewodowe sterowanie

W większości przypadków małe, wewnątrzuszne aparaty słuchowe nie są wyposażone w dodatkowe elementy sterujące. Nie jest to oczywiście wadą, a wręcz zaletą. Kontrolowanie parametrów urządzenia odbywa się w sposób bezprzewodowy, najczęściej za pośrednictwem bluetooth. Do tego celu wystarczy smartfon z zainstalowaną, dedykowaną aplikacją do obsługi konkretnego urządzenia. Jest to rozwiązanie szalenie wygodne i pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie poszczególnych parametrów. Dzięki temu otrzymujemy indywidualnie skonfigurowany sprzęt pod własne potrzeby. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby nawiązać bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami. Dzięki temu możliwe jest słuchanie ulubionej muzyki lub oglądanie telewizji bez przeszkadzania innym w naszym otoczeniu.

Zobacz także: https://newsowy.pl/idealny-aparat-sluchowy-dla-dziecka-na-co-zwrocic-uwage/

Wygodny zwłaszcza dla osób aktywnych

Klasyczne aparaty słuchowe w większości nie są przystosowane dla osób aktywnie uprawiających sport. Istnieje ryzyko jego wypadnięcia lub przemieszczenia się po założeniu go na małżowinę uszną. Inaczej wygląda to w przypadku wewnątrzusznych urządzeń, które można nabyć na przykład w sklepie internetowym https://akademiaslyszenia.pl/. Charakteryzują się one lepszym dopasowaniem do wewnętrznej części ucha. Przylegają do niego w komfortowy sposób, a przy tym nie przesuwają się nawet podczas wykonywania bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Nowoczesne urządzenie posiada także idealnie rozplanowane otwory wentylacyjne, więc istnieje naturalny obieg powietrza. Należy jednak pamiętać, że po każdym treningu należy urządzenie osuszyć z wilgoci.

Dodaj komentarz