Zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą zawsze wyglądać dobrze, schludnie, modnie, elegancko, z klasą. Sam ubiór i dobry perfum czy makijaż to jeszcze nie wszystko. Ważna jest sama „uroda” – a jak zadbać o to, by jak najdłużej zachować młodość i piękny, „świeży” wygląd?

Drodzy Panowie…

Sport, sport, sport. Zdrowie odżywianie. Ograniczenie używek. To już więcej niż połowa sukcesu. Zadbajcie też czasami o dobrego fryzjera, saunę, czasami nawet solarium (nie, nie będziecie wyglądać jak chłopcy z takich stron jak: polski seks czy gejowski seks). Panowie od dawna są METROSEKSUALNI – i nie ma to nic wspólnego z ich orientacją seksualną! Mężczyźni dbają o siebie! Używają kremów, maseczek a nawet farb do włosów! I bardzo dobrze!

Drogie Panie…

Wiadomo, że kobiety od wieków dbają o siebie dużo bardziej niż mężczyźni. Pomijając już sam makijaż, kremy, maseczki, zdrowe odżywianie, fitness…

Zajmijmy się skórą, jeśli ona zostanie długo napięta, sprężysta i jędrna – tak długo kobieta będzie czuła się i wyglądała młodo i pięknie!

Jak już wspomnieliśmy, przede wszystkim trzeba zadbać o jędrność skóry. Stanowi ona bowiem synonim młodości. Piękna skóra to taka, która pozbawiona jest zmarszczek a przede wszystkim jest pełna blasku.

Już po 25 roku życia można dostrzec pierwsze odznaki starzenia się skóry – czyli utratę jędrności. Kiedy po 35 roku życia, komórki tracą swoją aktywność, mogą zacząć pojawiać się zmarszczki i zwiotczenie skóry.

Owszem, im jesteśmy starsi, tym trudniej jest zadbać o zdrowy wygląd skóry, jednak jest to możliwe. Odpowiednia dieta, ograniczenie używek a zwłaszcza ograniczenie palenia papierosów czy ograniczenie eksponowania skóry na promieniowanie UV to już spory krok do dbałości o skórę i o jej młody wygląd mimo upływających lat.

Od lat spędzające sen z powiek „kurze łapki” i cienie pod oczami – jak sobie z nimi poradzić?

Są one widoczne na skórze nie tylko kobiet, ale również mężczyzn!

Jak sobie z nimi poradzić?

„Kurze łapki” najczęściej widoczne są na skórze suchej, dlatego też należy używać w takim wypadku kremów nawilżających – zarówno w przypadku Pań jak i Panów!

W walce z cieniami i „dołami” pod oczami mogą okazać się zbawienne wszystkie preparaty, które mają w swoim składzie kofeinę, ekstrakt z zielonej herbaty a także składniki o rozjaśniających właściwościach. Pamiętajcie by krem pod oczy wklepywać okrężnymi ruchami – Panowie! Uczcie się od swoich kobiet!

Ogromny wpływ na jakość skóry mają również masaże. Np. masaż okolic oczu kostką lodu, albo używanie żelowych okularów chłodzących czy okłady z naparu lipy, czarnej herbaty, bławatka; równie dobrze można użyć okładu z surowego ogórka. Warto również każdego dnia używać peeling, który świetnie toczy walkę z szarą, ziemistą skórą.

Drodzy Panowie. Pamiętajcie, że dbałość o siebie, o swoją skórę, o ogólny swój wygląd to nic złego. Wręcz przeciwnie. Poczujecie się jeszcze bardziej męsko i seksownie kiedy zadbacie o siebie, odejmując sobie kilka lat.

Dodaj komentarz