Jednym z najbardziej niepozornych przedmiotów, które zadziwiają wszystkich swoimi właściwościami i wynikającymi z nich możliwościami jest folia pęcherzykowa, którą wiele osób nazywa folią bąbelkową. Choć dla całkiem sporej grupy ludzi folia pęcherzykowa stanowi sposób na odstresowanie się po ciężkiej pracy, okazuje się, że bąbelki wcale nie zostały wyprodukowane po to, byśmy je rozgniatali. Sprawdź, jakie są właściwości folii pęcherzykowej.

Najlepszy sposób na bezpieczne pakowanie paczek

Ciągle rosnąca popularność sprzedaży wysyłkowej stawia duże wymagania w kwestii zabezpieczania przesyłek przed uszkodzeniami w trakcie transportu. W takim właśnie zastosowaniu folia pęcherzykowa w Kielcach sprawdza się najlepiej. Powietrze zamknięte w niewielkich pęcherzykach tworzy bardzo skuteczną barierę zarówno mechaniczną, jak i termiczną. Może zatem stanowić zabezpieczenie na czas wysyłki dla produktów, które mają delikatne powierzchnie, mogące się porysować, lub wykonane z materiałów, które mogą się rozbić lub w inny sposób uszkodzić. 

Bardzo chętnie z wypełnienia folią pęcherzykową korzystają firmy, które wysyłają swoim klientom produkty RTV i AGD, a także sprzedawcy mebli, obrazów i elementów wyposażenia mieszkań. Folia świetnie dopasowuje się do każdego kształtu, który ma być nią owinięty i zabezpieczony na czas transportu. 

Różne zastosowania pstrykających bąbelków

Ochrona i zabezpieczanie przedmiotów w transporcie to nie są jedyne sposoby, w jaki może być wykorzystywana folia pęcherzykowa w Starachowicach. Okazuje się, że jest też świetnym sposobem na wypełnianie pustych przestrzeni, dzięki czemu różne produkty nabierają właściwego kształtu. Można z niej również korzystać wtedy, gdy potrzeba ochronić delikatne rośliny przed mrozem. 

Oczywiście równie dobrze spisze się w zastosowaniu odwrotnym, gdy trzeba zabezpieczyć zamrożone produkty przed rozmarzaniem. Nawet w budownictwie częstym sposobem wykorzystania folii pęcherzykowej jest uszczelnianie przy jej pomocy okien i drzwi, dzięki czemu w nowo wybudowanych pomieszczeniach nie dochodzi do zamarzania ścian podczas ostrych zim.

Dodaj komentarz