Prace magazynowe są bardzo wymagające dla ludzi. Niektórych z tych prac nie da się wykonać zwykłą siłą ludzkiego ciała. Dlatego właśnie w firmach zajmujących się logistyką wykorzystuje się wózki widłowe. Oczekuje się od nich wielogodzinnej pracy praktycznie dzień w dzień. Istotne jest zatem odpowiednie dbanie o te maszyny. Podobnie jak w przypadku samochodów, wózki widłowe wymagają częstej eksploatacji i napraw. Jednymi z najczęściej wymienianych elementów są filtry. Można podzielić je na kilka rodzajów. Jednym z ważniejszych filtrów jest jednak filtr powietrza. Co warto wiedzieć o tym małym, niepozornym elemencie?

Za co odpowiada w wózku widłowym filtr powietrza?

Silniki benzynowe działają za sprawą odpowiedniej mieszanki paliwa i powietrza. Powietrze i paliwo dochodzi do komory spalania, a następnie powoduje małą eksplozję, która wprawia resztę układu w ruch. Warto więc zadbać, aby mieszanka paliwa i powietrza była odpowiednio czysta. Za to właśnie odpowiada filtr powietrza. Zatrzymuje on wszelkiego rodzaju niepożądane substancje przed dostaniem się do wnętrza komory spalania. Takie substancje to chociażby kurz i zanieczyszczenia zebrane z otoczenia. Warto pamiętać o tym, że w przypadku wysokiego zapylenia, filtr powietrza może się szybciej zapychać. Ważne jest zatem kontrolowanie jego eksploatacji. Ta mała i niepozorna część tak naprawdę odpowiada za prawidłową pracę silnika, jak też odpowiednie zużycie paliwa. Nie wolno więc bagatelizować jego wymiany. Szukając części, warto zwrócić uwagę na najlepsze rozwiązania na rynku jak, chociażby filtr powietrza wózek widłowy Toyota.

Gdzie szukać dobrych części do wózków widłowych?

Ogólnie rzecz biorąc, części do sztaplarek na rynku jest bardzo wiele. Niektórzy producenci oferują zamienniki jak też części w 100% oryginalne. Warto jednak zawsze przeprowadzać regularne serwisy wózków widłowych. Wówczas łatwo zdiagnozować problem i ocenić jaka część najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.

Dodaj komentarz