Heya Arabian Fashion Exhibition, najbardziej popularna prezentacja abajów i tradycyjnych strojów arabskich w Katarze, w tym miesiącu powróci na swoją piętnastą edycję dzięki bogatemu programowi ponad 20 pokazów mody, seminariów, warsztatów projektantów i ponad 250 marek uczestniczących w tym ekscytującym zestawie mody i showmanship.

Wystawa odbędzie się pod patronatem Jej Ekscelencji, Sheikha Al Mayassa bint Hamad bin Khalifa Al Thani, pokaz odbędzie się w Doha Exhibition and Convention Centre (DECC) w dniach 26-30 kwietnia 2019 r. Wydarzenie jest dostarczane przez Design Creationz, z wsparcie Krajowej Rady Turystyki Kataru (QNTC) w ramach wysiłków na rzecz wzmocnienia sektora prywatnego w celu przyciągnięcia i organizacji wydarzeń globalnych.

Wystawa nadal stanowi platformę dla projektantów Kataru do zaprezentowania swoich projektów, a marki Katari reprezentują 70% uczestników. Tegoroczna edycja obejmuje również międzynarodowe marki z 11 krajów, w tym sąsiadujących Kuwejt i Oman, a także Indie, Liban, Maroko, Chiny, Indie, Sri Lanka, Anglia i Belgia.

Wiosenno-letnie targi, które oferują wyjątkowy smak arabskiego dziedzictwa, zobaczą powracające marki, w tym Debaj, Harlienz, The Hammadies (wcześniej Lamar), a także nowych wystawców, w tym Avenant, Ebru Aykas Duygu Gume, Saouli Karima Saouli do wspomnieć o kilku.

Mashal Shahbik z Krajowej Rady Turystyki w Katarze powiedział: „Jako rozwijająca się platforma dla kobiet biznesu i mody z Kataru i świata, Heya jest doskonałym przykładem tego, jak wydarzenia biznesowe mogą oferować kuratoryczne doświadczenia związane z przedsiębiorczością i kulturą arabską. Przedstawienie stanowiło wzbogacające wydarzenie dla miłośników arabskiej mody, zarówno projektantów, kupujących, jak i kobiet biznesu na 14 edycji, i czekamy na jego dalszy rozwój w następnej edycji. ”

Tegoroczna wystawa nawiązała współpracę z Ambasadą Indii, w której po raz pierwszy w Katarze zaprezentuje się projektant Suneet Varma. Po uzyskaniu dyplomu z Europy w 1986 r. Rozpoczął pracę w Yves Saint Laurent w Paryżu. Varma weźmie udział w licznych rozmowach i warsztatach w Heya, koncentrując się na projektowaniu mody, tekstyliach i zrównoważonej modzie.

Rzecznik prasowy Design Creationz, Esraa Abel, powiedział: „Tegoroczna wystawa oferuje najbardziej zróżnicowaną gamę marek. Poświęciliśmy także większą część wystawy regionalnym talentom, świętując Katarsko-Indyjski Rok Kultury we współpracy z Ambasadą Indii. ”

Trzech prestiżowych projektantów, a mianowicie Pero, 3 clothing i SR, również weźmie udział w wystawie w ramach Indyjskiego Pawilonu, a specjalny pokaz mody i przyjęcie koktajlowe z udziałem wszystkich trzech indyjskich projektantów odbędzie się również pod parasolem żony ambasadora Indii, pani Ritu Kumaran.

Program pokazuje liczne pokazy mody, warsztaty i rozmowy z ikonami mody, aby Heya kontynuowała tradycję wspierania przedsiębiorców. Virginia Commonwealth University w Katarze (VCUQ), Tajmeel Academy Katar, Qatar Business Incubation Centre (QBIC) i centrum Bedaya zaoferują młodym talentom cenne porady związane z branżą.

Heya jest otwarta tylko dla kobiet, z wyjątkiem dnia otwarcia (26 kwietnia), podczas którego mężczyźni mogą towarzyszyć członkom rodziny. Dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą wejść na wystawę.

Dumni partnerzy tej edycji Heya, Maison de Joelle, Shangri-La Doha, Ezdan Hotel, Tajmeel Academy, Virginia Common Wealth University, Guerlain Spa, Qatar Red Crescent i Primary Health Care Corporation (PHCC).

Więcej informacji na temat 15. wystawy mody arabskiej w Heya można znaleźć na stronie www.heya.qa. Użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną Heya, dzięki czemu odwiedzający mogą być na bieżąco z wydarzeniami i łatwo poruszać się po oferowanych markach i towarach.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz