Jeśli chodzi o wygląd, to raczej większość osób zgodzi się z tym, że jest on bardzo istotny. Praktycznie każdy z nas woli się dobrze prezentować i mieć piękną, zadbaną urodę. W tym celu wykonujemy wiele zabiegów kosmetycznych. Na rynku istnieje szeroki wybór kuracji odmładzających, wygładzających czy odżywiających. W rezultacie często mamy problem, bo nie wiemy, na co się zdecydować. Jakie są zatem najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne oraz na czym one polegają?

Popularne zabiegi kosmetyczne

Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne cieszące się największym zainteresowaniem, możemy je wykonać praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym. Ze względu na dużą popularność usług, kosmetolodzy starają się rozszerzać ofertę tak, aby sprostać wymaganiom klientów. Zdarza się, że szukamy nietuzinkowych zabiegów. W takim przypadku warto odwiedzić popularniejszy salon urody. Jeśli chodzi o renomowany salon kosmetyczny Warszawa ma do zaoferowania wiele takich miejsc. A gdy szukamy dobrego i sprawdzonego zabiegu, to warto – po zasięgnięciu praktycznych wiadomości, jak te opublikowane tutaj – zdecydować się na któryś z najpopularniejszych.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg, o którym jest szczególnie głośno w ostatnich latach. Polega na głębokim oczyszczeniu skóry (przede wszystkim tej na twarzy oraz w jej okolicach) przy pomocy specjalnego urządzenia. To zabieg przeznaczony zwłaszcza dla osób ze skłonnościami do powstawania niedoskonałości. Mikrodermabrazja niweluje różnego rodzaju wypryski i zaskórniki. Dodatkowo, wygładza nierówności i sprawia, że skóra staje się gładka oraz odświeżona. Dużym plusem opisywanej kuracji jest fakt, że regularnie wykonywany zabieg opóźnia proces starzenia się skóry.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia to kolejny zabieg bardzo chętnie wykonywany przez osoby posiadające cerę tłustą, mieszaną oraz normalną. Nie jest polecany nikomu, kto ma cerę wrażliwą oraz skłonności do przesuszania się skóry. Mezoterapia wykonywana jest przy użyciu specjalnej głowicy, wyposażonej w malutkie igły. Za jej pomocą substancje odżywcze wraz z witaminami wprowadzane są w głąb skóry (na różnej głębokości). To zabieg dający natychmiastowy efekt. Sprawia, że skóra staje się jędrna, błyszcząca i nabiera zdecydowanie zdrowego wyglądu.

Terapia osoczem

Terapia osoczem bogatopłytkowym to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wiele osób nazywa go wampirzym liftingiem. Kuracja polega na wprowadzeniu osocza w głębsze warstwy skóry. Takie działanie ma na celu pobudzenie komórek do produkcji kolagenu, który pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Kobiety kochają terapię osoczem bogatopłytkowym. Jednak są to również zabiegi dla panów. Chociaż twarz zaraz po wykonaniu kuracji nie wygląda najkorzystniej, to z czasem dostrzega się bardzo korzystne zmiany. Zaleca się wykonywanie terapii osoczem regularnie i w podobnych odstępach czasowych. Właśnie wtedy przynosi ona najlepsze efekty.

Zabiegi kosmetyczne stały się bardzo popularne w ostatnim czasie i coraz więcej osób zaczyna regularnie z nich korzystać. To bardzo dobry trend, ponieważ zaniedbana cera jest najprostszą drogą do szybszego starzenia się skóry. Jeśli natomiast odpowiednio o nią zadbamy, to jest szansa, że będziemy wyglądać pięknie i młodo przez długie lata.

To nie jedyne zabiegi cieszące się ogromną popularnością. Podobnie jest ze współczesnymi sposobami na usuwanie zbędnego owłosienia – dowiesz się o tym więcej z tekstu: Nowoczesne metody depilacji – czym się różnią? 

One Reply to “Z jakich metod pielęgnacji urody statystycznie korzystamy najchętniej?”

Dodaj komentarz