Prawidłowo dobrany materac przeciwodleżynowy stanowi podstawę pielęgnacji i zapewnienia komfortu dla osoby, która czasowo lub na stałe musi spędzać czas w łóżku. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które mogą świadczyć o ich dobrej jakości, a ta jest szczególnie ważna. O czym mowa? Podpowiadamy.

Materace odleżynowe – dla kogo są przeznaczone?

Jeśli mamy do czynienia z osobą, która jest całkowicie unieruchomiona, albo też występuje u niej poważne ograniczenie ruchowe, wówczas przemyślany zakup materaca przeciwodleżynowego jest bardzo istotną kwestią. Jeśli nie zadbamy o to, to możemy doprowadzić do pojawienia się bardzo uciążliwych w funkcjonowaniu odleżyn. Są to wyjątkowo bolesne i nieestetycznie wyglądające rany, które niestety mają naprawdę dużą tendencję do tego, aby wystąpiło na nich zakażenie. To może już stać się niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia. Koniecznie trzeba więc starać się w możliwie jak najbardziej skuteczny sposób zapobiegać tego typu schorzeniom.

Rodzaje i ceny materaców przeciwodleżynowych

Na rynku dostępne są różnego rodzaju materace odleżynowe. Dobrej jakości powinny charakteryzować się przede wszystkim wykonaniem z oddychających materiałów, a ponadto posiadających właściwości antyalergiczne. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że wiele zależy od tego, w jakim stanie jest dany pacjent. Można postawić na modele, które z powodzeniem da się postawić bezpośrednio na podłodze, ale także na te, jakie dedykowane są do zamieszczenia ich na stelażu łóżka. Na cenę takiego materaca ma wpływ wiele czynników – od tych, które zostały już wspomniane, po jego wymiary. Im dany materac jest większy, tym analogicznie rośnie także jego koszt zakupu. Bez względu jednak na to na jaki się zdecydujemy zawsze powinna nam przyświecać jedna myśl, a mianowicie jego jakość. Oszczędności w tym zakresie naprawdę nie są wskazane.

Zobacz także: http://www.eleganta.pl/jak-wybrac-dobry-sprzet-rehabilitacyjny/

Dobrej jakość sklepu ortopedycznego

Sklep ortopedyczny w którym zdecydujemy się zakupić materace przeciwodleżynowe powinien mieć dobrą renomę, która świadczy o tym, że sprzedawane są w nim sprzęty wyłącznie dobrej klasy, a o takie powinno nam przede wszystkim chodzić. Bardzo ważnym aspektem, jaki powinniśmy brać pod uwagę jest również fakt czy możemy w nim liczyć na fachowe doradztwo w pełnym zakresie. Dobrze, jeśli mamy w nim do wyboru asortyment z różnej kategorii cenowej. Starajmy się także szukać takich sklepów w których możliwe jest staranie się o dofinansowanie. To znacznie ułatwi nam możliwość inwestycji w bardzo dobrej klasy produkt, który przyczyni się do komfortu użytkowania oraz zapewnienia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz