Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, co w kontekście rozmowy kwalifikacyjnej nabiera jeszcze większego znaczenia. Jest to jedna z tych okazji, gdzie nie można pozwolić sobie na modowe szaleństwo i należy podążać według określonego dress code’u. Skompletowanie odpowiedniej stylizacji na rozmowę o pracę wbrew pozorom nie jest takim prostym zadaniem, zwłaszcza gdy do głosu dochodzi zdenerwowanie. Zatem co założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

Strój na rozmowę kwalifikacyjną: dress code

Wybór stylizacji na rozmowę o pracy w dużej mierze zależy od charakteru stanowiska, na jakie aplikujemy. Inaczej należy się ubrać starając się o posadę menadżera w dużej korporacji, a inaczej zabiegając o pracę w salonie kosmetycznym. W obu przypadkach należy postawić na schludny minimalizm, jednak środowisko biurowe najczęściej wymaga zastosowania stricte business dress code’u, natomiast w sektorze usługowym można postawić na nieco wygodniejsze rozwiązania, zachowując jednak elegancki charakter stroju.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną: czysty i schludny

Nawet najmodniejsza i najbardziej starannie dopasowana stylizacja okaże się porażką, kiedy nie przywiążemy odpowiedniej wagi do detalów. Oczko w rajstopach, brudne obuwie czy plama na mankiecie koszuli niekorzystnie wpływają na ocenę potencjalnego pracownika, co w przypadku dużej konkurencji może okazać się czynnikiem definitywnie dyskwalifikującym z wyścigu o pracę. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar swoich ubrań – zbyt luźne lub za ciasne nie zrobią pozytywnego wrażenia.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną: minimalizm

Wbrew pozorom aparycja odgrywa stanowi niezwykle istotny elementem przygotowań do rozmowy o pracę, jednak wystarczy postawić na proste i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym rekrutacja przebiegnie w sposób pomyślny. Minimalizm i ponadczasowa klasyka sprawdzają się niezależnie od sytuacji, dlatego warto postawić na stonowane kolory i klasyczne fasony. Dopasowana biała koszula, czarna ołówkowa spódnica o długości midi czy niezbyt wysokie szpilki powinny spełnić swoje zadanie w 100%. Ciemna marynarka czy spodnie materiałowe również korzystnie wpłyną na nasz wygląd zewnętrzny.

Zobacz także: https://piekniebyckobieta.pl/modne-torebki-na-jesien-zime-2020-2021/

Strój na rozmowę kwalifikacyjną: pomoc stylisty

Nie warto ryzykować utratą szansy na pracę swoich marzeń, dlatego w przypadku wątpliwości dotyczących wyboru stroju na rozmowę kwalifikacyjną warto skorzystać z usług profesjonalnego stylisty. Wbrew pozorom nie musi to być droga usługa – porady modowe dostępne są dla każdego i to całkowicie za darmo. Wystarczy umówić się na konsultację z jednym ze stylistów modowych w Złotych Tarasach. Największe centrum handlowe w Warszawie udostępnia swoim klientom usług cenionych specjalistów z dziedziny mody oraz makijażu, który również powinien być adekwatny do okazji.

Złote Tarasy, w trosce o zadowolenie swoich klientów, umożliwia umówienie się na wspólne zakupy ze stylistą za pomocą poręcznej aplikacji, dzięki czemu w każdej chwili można zarezerwować dogodny dla siebie termin. Wybierając stylizację na rozmowę kwalifikacyjną w najlepszej galerii handlowej w Warszawie nie trzeba obawiać się o jakość ubrań, a wszystko dzięki setkom starannie wyselekcjonowanych sklepów odzieżowych. Złote Tarasy to nie tylko idealne miejsce do poczynienia zakupów modowych, ale również do uzupełnienia braków spożywczych czy kosmetycznych, jak również świetna okazja do zasmakowania się w kuchniach z całego świata w odnowionej strefie gastronomicznej.

One Reply to “Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?”

Dodaj komentarz