Wnętrzarskie trendy, które będą obowiązywały w 2020 roku w znacznym stopniu będą kontynuacją mody z ostatnich lat. Wynika to z pewnością to z faktu, że obecne trendy pozwalają na dużą dawkę indywidualności i są bardzo podatne na modyfikacje. Dzięki temu bez dużego wkładu finansowego możemy łatwo zmieniać i aktualizować wystrój wnętrza pozostawiając niezmienioną bazę. To właśnie dzięki tej bazie kolorystycznej i meblowej obecne trendy nie tracą na świeżości.

Trendy, które już znamy…

Nadal nieprzerwanie będzie nam towarzyszył styl skandynawski a wraz z nim obrazy do salonu przedstawiające krajobrazy ale w surowej i prostej formie, podobnie jak wizerunki dzikich zwierząt. Motywy florystyczne również będą modne zarówno w wersji czarno-białej jak i kolorowej. Spora dowolność będzie także w doborze rodzaju roślin. Mogą to być duże liście rodem z prawdziwej dżungli lub też pojedyncze polne kwiaty. Kompozycje z figur geometrycznych, minimalistyczne napisy a nawet pojedyncze litery czy znaki nadal będą królowały w naszych salonach. W przyszłym roku na topie utrzyma się także styl loftowy, w którym dominować będą plakaty i grafiki z motywami motoryzacyjnymi a także abstrakcyjne formy i instalacje. Moda na industrialne wnętrza ma tę zaletę, że aranżacje takich mieszkań są zawsze oryginalne i nietuzinkowe. Miłośnicy niebanalnych rozwiązań mają spore pole do popisu gdyż obrazy w takich wnętrzach może zastąpić praktycznie wszystko. Stare plakaty, uliczne afisze i grafiki a nawet egzemplarze dawnych wydań czarno-białych gazet oprawione w prostą ramę stanowią ciekawą dekorację do tego typu wnętrz. Dodatkowo można mieć pewność, że u nikogo nie znajdziemy podobnej ozdoby.

Co nas zaskoczy w 2020 roku?

Nowością w 2020 roku będzie popularyzacja stylu boho, który już dziś wdziera się w najróżniejsze branże, począwszy od modowej aż po wnętrzarską a nawet weselną! Styl boho to z jednej strony feria barw i mieszanina pozornie niepasujących do siebie elementów, z drugiej prostota i powrót do natury. Łączy w sobie swojską, rustykalną nutę z elementami egzotycznymi i folkowymi. Dwie skrajne wersje stylu boho pozwalają na dużą dowolność. To od nas będzie zależało co i w jakim stopniu zaczerpniemy z tej stylistyki dla siebie. Charakterystyczne dla stylu boho są tkane dywaniki, makatki, patchworkowe narzuty skomponowane z najróżniejszych tkanin, wykonane bardzo często własnoręcznie tak jak i wiele innych barwnych dekoracji. Motywy indiańskie jak wizerunki wodzów, pióropuszy czy tamtejszej biżuterii będą pojawiać się na obrazach zarówno w wersji bogato kolorystycznej jak i oszczędnej i stonowanej. W tej drugiej rewelacyjnie uzupełniają się one ze stylem skandynawskim. W obu nurtach dominują bowiem inspiracje przyrodą, roślinnością oraz zwierzętami. Styl boho to jednak nieco luźniejsze podejście do aranżacji wnętrz, pozwalajace w większym stopniu na mieszanie stylów i gamy kolorystycznej. Dlatego też w prostych i jasnych wnętrzach mogą się pojawiać barwne i wyraziste obrazy.

Ponadczasowa klasyka zawsze w cenie!

Ludzie dzielą się na tych, którzy wytrwale podążają za trendami i starają się być na bieżąco oraz tych, ceniących sobie ponadczasową klasykę. Nie inaczej jest z urządzaniem wnętrz i nowościami w tej branży. Miłośnicy dobrej sztuki mogą jednak spać spokojnie! Klasyczne malarstwo zawsze wygląda dobrze a popularne obrazy z biegiem czasu tylko zyskują na wartości. Szczególnie w salonach utrzymanych w tradycyjnym stylu takie obrazy wyglądają bardzo dobrze i nie ma powodu aby zmieniać je wraz ze zmieniającą się modą. Zamiast tego warto zainwestować w odpowiednie tło i oświetlenie obrazu, tak aby maksymalnie wyeksponować wartościową sztukę. Rama obrazu również jest tym, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę w przypadku klasycznych dzieł. Powinna idealnie pasować do rodzaju i kolorystyki obrazu oraz być utrzymywana w nienagannej czystości. Tylko wówczas będzie stanowiła perfekcyjną oprawę dla dzieła malarskiego.

Dodaj komentarz