Profilaktyka stomatologiczna jest bardzo ważna jeżeli chcemy zadbać o nasze zęby, a tym samym sprawić, że nasz organizm będzie w dobrej kondycji. Dodatkowe plusy to oczywiście bardzo estetyczny wygląd i większa pewność siebie.

Posiadając równe, piękne, zdrowe i białe zęby możemy cieszyć się pięknym wyglądem, większą pewnością siebie i przede wszystkim szerszym uśmiechem. Aby jednak osiągnąć taki stan trzeba systematycznie dbać o uzębienie, a najlepszym sposobem jest stosowanie się do zasad profilaktyki, regularne wizyty w stomatolog Warszawa, stosowanie odpowiedniej diety. Niezwykle ważna jest oczywiście regularność. Warto sobie uświadomić fakt, że to, jakie zęby mamy w dorosłym życiu zależy od tego, jak o nie dbaliśmy już w dzieciństwie. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem trzeba:

1. Szczotkować zęby nie tylko rano, ale również po każdym większym posiłku
2. Stosować nici stomatologiczne oraz płyny do płukania jamy ustnej
3. Regularnie usuwać kamień nazębny
4. Szybko reagować na powstające ubytki
5. Regularnie kontaktować się ze stomatologiem
6. Stosować odpowiednią dietę

Profilaktyka? Dlaczego jest taka ważna?

Profilaktyka ogólnie jeżeli chodzi o zdrowie i życie człowieka ma bardzo duże znaczenie. Nie od dziś znane jest bowiem powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To samo dotyczy stomatologii i kondycji naszych zębów. Zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem jest baczne obserwowanie własnej jamy ustnej, a gdy pojawiają się kłopoty (ubytki, ukruszenia zębów, problemy z dziąsłami czy kamieniem nazębnym) szybka reakcja i udanie się do gabinetu stomatologicznego. Brak reakcji oraz zła dieta w prosty sposób mogą sprawić, że mały ubytek przerodzi się w zaawansowaną próchnicę.

Zobacz także: https://www.przepiekna.pl/jak-regularnie-dbac-o-zeby/

Próchnica, a organizm

Próchnica i choroby dziąseł to nie tylko problem jamy ustnej. To także, a może przede wszystkim kłopot dla całego organizmu. Bagatelizowanie tych problemów może mieć bardzo szeroko idące konsekwencje, wśród których można wymienić nie tylko bóle zębów, zmniejszenie estetyki uśmiechu, czy w efekcie utratę zębów. Próchnica i choroby dziąseł mogą również doprowadzić do regularnych bólów głowy, zatok, cukrzycy, zawału serca, problemów z nerkami i stawami. Bakterie, które są w jamie ustnej są bowiem roznoszone po całym organizmie.

W ekstremalnych przypadkach zaawansowana próchnica może doprowadzić nawet do śmierci pacjenta.

Dodaj komentarz